Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Davranış Kuralları

Oca 30, 2019

Çalışmalarımıza ilgi duyan herkesin katılımını teşvik ediyoruz ve herkesin faydalanabileceği bir topluluk olmayı amaçlıyoruz. buildingSMART Türkiye (bSTR) çalışmalarına katılan üyelerin veya websitesine kayıtlı olarak erişen kullanıcıların uyması beklenen temel davranış kuralları, tüm mecralarda çalışmaların katılıma açık ve profesyonelce yürütülebilmesi amacıyla herkes için geçerlidir.

Burada belirtilen davranış kurallara aykırı durumları This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine bildirebilirsiniz. Tüm bildirimler yürütme kurulu tarafından değerlendirilecektir. Kurallara aykırı hareket edenler yazılı olarak uyarılacak, uygunsuz davranışlarının devam etmesi halinde üyelikleri sonlandırılacaktır.

  • Profesyonel ve samimi olun.
  • Herkese ve her türlü farklı fikre açık olun - farklı düşünenlere karşı saygılı olun.
  • Seçtiğiniz kelimelere dikkat edin: buildingSMART Türkiye değerli insanların bir araya geldiği bir profesyonel topluluktur. Başkalarına karşı nazik olun. Taciz ve diğer dışlayıcı davranışlar kabul edilmeyecektir.
  • İçerik sağlarken azami dikkati gösterin: Çalışmanız ve sağladığınız içerik diğer insanlar tarafından kullanılacak ve siz de başkalarının çalışmalarından faydalanıyor olacaksınız. Karşılıklı güven içerisinde yarattığınız içerik ve vardığınız sonuçlar diğer kullanıcıları etkileyeceği için, içerik sağlarken ve bir sonuca veya bir yargıya varırken, bunların sonuçlarını da dikkate almalısınız.
  • Kaynak gösterin: Basılı veya basılı olmayan ve elektronik olarak yayımlanan tüm çalışmaların kaynağın orijinal sahibine itibar edin.
  • Anlaşmazlık durumunda, neden aynı düşünmediğinizi anlamaya çalışın: Gerek sosyal ilişkilerde gerekse teknik ve bilimsel tartışmalarda her zaman anlaşmazlıklar olacaktır. Farklı insanlar, herhangi bir konuda farklı perspektiflere sahip olabilir. Birisinin neden farklı bir bakış açısına sahip olduğunu anlayamamak doğru düşünmedikleri anlamına gelmez. İnsanların hata yapabileceğini ve birbirini suçlamanın bizi hiçbir yere götürmediğini unutmayın. Bunun yerine, sorunların çözümüne yardımcı olun ve hatalardan ders almaya odaklanın.
Son Düzenlenme Pazartesi, 11 Mart 2019 19:14